1.  Wyczyść obiektyw. To może zabrzmieć niepoważnie, ale przede wszystkim upewnij się, że obiektyw aparatu jest czysty. Większość zwykłych aparatów ma jakąś osłonę obiektywu, która zakrywa sam obiektyw i utrzymuje go w czystości, w czasie kiedy nie jest używany. W przypadku większości telefonów z aparatami jest dokładnie na odwrót. Obiektyw nie ma osłony, a przez to jest narażony na kurz i odciski palców. Przed rozpoczęciem robienia zdjęć warto zatem przetrzeć obiektyw zwykłą ściereczką z mikrofibry.
  2.  Nie używaj zoomu cyfrowego. W większości aparatów można powiększać obraz za pomocą zoomu optycznego. Ze względu na to, że aparaty w telefonach komórkowych nie mają wystarczająco dobrej optyki do wykonywania przybliżania, zdjęcia z zoomem wychodzą znacznie gorszej jakości. Zamiast używać zoomu cyfrowego, spróbuj zbliżyć się do obiektu. Jeśli nie jest to możliwe zrób zdjęcie, a następnie wykadruj je poprzez wycięcie interesującego cię fragmentu. Zapewni to ostrzejszy obraz i lepszą jakość.
  3. Aplikacje to twoi przyjaciele. Istnieje wiele aplikacji zarówno na Androida jak i iOS, które ułatwiają robienie lub edycję zdjęć. Jedną z takich aplikacji stworzyła marka Adobe. Jest to darmowa aplikacja Photoshop Express, która jest bezpłatna zarówno na urządzenia iPhone, jak i urządzenia z systemem Android.Można skorzystać też z innych aplikacji, na przykład tej oferowanej przez Instagram, która posiada wiele filtrów, dzięki którym można całkowicie zmienić klimat zdjęcia. Nie ma sensu jednak edytować swoich zdjęć zbyt mocno.
  4. Poznaj podstawy.
    Nawet najlepszy aparat nie uczyni z ciebie lepszego fotografa. Stosowanie się do podstaw fotografii to jedyny sposób na uzyskanie doskonałych zdjęć. Najważniejsze jest oświetlenie, ekspozycja i tło zdjęcia. Wykonując zdjęcie sprzedażowe warto zadbać właśnie o te aspekty.
  5. Ostatnia wskazówka: baw się dobrze!Robienie zdjęć powinno być przyjemnością, dlatego nawet niedoskonałe ujęcia warto zachować i mieć dzięki nim miłe wspomnienia. Stosując się do powyższych rad można uzyskać zdjęcia znacznie lepszej jakości, a trening pomoże zauważać niewielkie detale, które decydują o tym, czy fotografia będzie udana.

Szkiełka – osłony obiektywów w smartfonach często ulegają zarysowaniu lub pęknięciu ; wymieniamy szkiełka, osłony obiektywów w telefonach na poczekaniu w naszym serwisie telefonów. Zapraszamy!