15 smartfonoweych life – hack’ów którymi zabłyśniesz wśród znajomych

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada smartfon – czyli praktycznie przenośny komputer w naszej kieszeni! O czymś takim nie śniło sie naszym dziadkom! Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę ze wszystkich możliwości, które on za sobą niesie. Każde urządzenie kryje wiele tajemnic. Posiada funkcje, o których większość użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy.  Warto znać najważniejsze smartfonowe life hacki dla Androida i iOS, które pozwolą zabłysnąć wśród znajomych i zaimponować im. 

1. Cyfryzacja dokumentów 

Producenci smartfonów stawiają na coraz to lepsze aparaty fotograficzne. Dzięki temu, aby przenieść do chmury ważne dokumenty, nie trzeba używać skanera. Aplikacje takie jak popularny Dysk Google, Dropbox, a także Evernote oraz CamScanner idealnie sprawdzają się do takich zadań. 

2. Identyfikowanie utworów

Czasem zdarza się tak, że słuchamy jakiejś piosenki, ale nie możemy jej zidentyfikować i ustalić jaki ma tytuł. W tym celu można wykorzystać takie aplikacje jak np. Shazam, SoundHound, Google Now lub Cortona. 

3. Dane kontaktowe na ekranie blokady

Kiedy, ktoś zgubi swój telefon, a odnajdzie go ktoś inny, będzie mógł mieć problem z oddaniem zguby, ponieważ z uwagi na blokady ekrany, ciężko się dostać do informacji, aby skontaktować się z właścicielem lub jego najbliższymi. Aby temu zapobiec, można umieścić na ekranie blokady swoje dane kontaktowe. Aby tego dokonać, trzeba edytować tapetę w Ustawieniach. 

6. Wyłączanie Wi – Fi głosem

Każdy z pewnością wie, że możliwe jest sterowanie swoim smartfonem i wybieranie poszczególnych funkcji za pomocą głosu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że można wyłączyć Wi – Fi głosem. Wystarczy tylko uruchomić aplikacje takie jak np. Google Now, Siri czy Cortana  i wydać odpowiednie polecenie. 

7. Zmiana klawiatury

Każdy smarfon ma możliwość skorzystania z klawiatury innej firmy, która oferuje najróżniejsze dodatkowe opcje. Z powodzeniem można dodać nowe emotikony, czy inne opcje.

8. Gdzie zużywana jest bateria?

Często zastanawiamy się, dlaczego bateria tak szybko się rozładowuje. Możliwe jest sprawdzenie odczytu, aby przekonać się, które aplikacje są najbardziej obciążające.

W Anrodzie: Ustawwienia -> Pielęgnacja Urządzenia -> Bateria

W iOS: Ustawienia -> Bateria

Przeczytaj przy okazji tekst o wymianie baterii w smartfonie w naszym serwisie telefonów w Krakowie

9. Tryb samolotowy przyspiesza ładowanie

Każdy chce, żeby jego smartfon załadował się jak najszybciej. Mało kto wie, że istnieje prosty trick, aby przyspieszyć ten proces. Wystarczy chwilowo przełączyć go na tryb samolotowy, aby zużywał mniej baterii i szybciej się załadował.

10. Lampa błyskowa do powiadomień

Ciekawą opcja jest włączenie migotania diody, gdy pojawi się powiadomienie o nowej aktywności. Jest to bardzo przydatna możliwość.

12. Zwalnianie pamięci RAM – szybkie przyspieszenie telefonu

W systemach iOS można bardzo szybko i skutecznie wyczyścić pamięć i przyspieszyć działanie smartfonu. Wystarczy tylko nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania. 

13. Zasypianie przy muzyce

Na iPhone w aplikacji zegar dostępna jest opcja licznika, który towarzyszy odtwarzaniu muzyki. W ten sposób można zasypiać przy ulubionej muzyce, która się wyłączy po upływie wyznaczonego czasu.

14. Zdjęcia przyciskiem sprzętowym

W systemach Windows Phone, Android i iOS możliwe jest wykonywanie zdjęć za pomocą przycisków głośności.

15. Coraz głośniejszy alarm

Ustawiając budzik za pomocą aplikacji zegar, można wybrać opcję, która pozwala na stopniowe zwiększanie głośności budzika. Dzięki temu można mieć dodatkowy impuls, aby wstać z łóżka.