Iphone 6S od firmy Apple zadebiutował na prezentacji w San Francisco 9 września 2015 roku. Do sprzedaży został dopuszczony około 2 tygodnie później, natomiast w Polsce pojawił się około miesiąca później. Podstawowym elementem telefonu jest świetny system iOS, dzięki któremu smartfon ma małą szansę na zacięcia i oferuje ogromny komfort użytkowania. Urządzenie posiada w domyśle wersję 9 wspomnianego systemu, jednak jest możliwa aktualizacja do wersji najnowszej. 

Iphone 6s – dane techniczne

Kolejnym atutem telefonu, jest zastosowany wyświetlacz Retina, który dzięki możliwości zastosowania rozdzielczości 1334×750 wyklucza możliwość pojawienia się pikseli i oferuje bardzo wyraźny obraz. Dzięki użyciu technologii IPS telefon zwiększa dostępną paletę barw, co powoduje efekt o wiele wyraźnych i bardziej nasyconych zdjęć.

Kolejnym elementem iPhone 6S, jest jego tylny aparat, o rozdzielczości 12 Mpix. Pozwala on, chociażby, na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K, czyli 3840×2160, oraz umożliwia stworzenie wysokiej jakości zdjęć i video. Warto również wspomnieć o dodanej funkcji Live Photos, którą jeśli użytkownik zostawi domyślnie włączoną, pozwoli na zrobienie serii zdjęć 1,5 sekundy przed i po zrobieniu zdjęcia właściwego. 

Jedną z głośniejszych nowości iPhone’a 6S, była technologia 3D Touch. Pozwala ona na rozpoznanie siły nacisku na ekran, co oferowało gamę nowych, interaktywnych opcji z użytkownikiem. Posiada on również 64-bitowy procesor A9, który jest o prawie 100% lepszy od swojego poprzednika, co już wskazuje na ogromny postęp technologiczny, oraz koprocesor ruchu M9. Oprócz tego, w swojej strukturze ma on zawarte 2 GB RAM, która pozwala na korzystanie z urządzenia w komfortowy sposób. Model 6S posiada również standard LTE, NFC do robienia płatności bezdotykowych, oraz czytnik linii papilarnych, który skutecznie zadba o bezpieczeństwo naszego iPhone’a. Telefon jest dostępny w wersji 32 GB pamięci wewnętrznej, ale jest również opcja nabycia go w wersji 64 GB

iPhone 6S – Czy nadal opłacalny?

W internecie można znaleźć dużo opinii na temat smartfona iPhone 6S i co ciekawe, większość z nich jest bardzo pozytywna. Telefon cieszy się dużą popularnością i oddaniem, mimo upływu kilku już lat od daty premiery. Urządzenie wygrywa nawet z nowszymi konkurentami, chociażby tym, że posiada w sobie gniazdo mini jack, co jest bardzo przydatne w przypadku słuchania muzyki, oraz przycisk HOME, który nie jest dotykowy. Użytkownicy nie skarżą się też na komfort i efektywność urządzenia, mimo upływu lat. Telefon cieszy się też dobrymi opiniami na temat robionych zdjęć i nagrywanych filmików, które są bardzo dobrej jakości.

Co prawda, powodem narzekań o ile już się takowe pojawiają, jest bateria w telefonie. Dużo użytkowników twierdzi, że po okresie około 2 lat, telefon może mieć pewne problemy z żywotnością, jednak nie jest to zbytnio poważne oskarżenie. Baterię można łatwo wymienić w wielu serwisach telefonów za wcale nie taką dużą cenę. Posiadacze zwracają też uwagę na fakt, że telefon jest cichszy od konkurencji.

iPhone 6S – Najczęstsze usterki: „rozbita szybka” i słaba bateria

No właśnie, jak było wspomniane wcześniej, największą wadą produktu jest jego bateria. Działa ona zwykle bardzo dobrze, do pewnego momentu. Zwykle po upływie od 2 do 4 lat, telefon może mieć z nią problem. Dużo użytkowników poleca stosowanie powerbanka, ponieważ bateria dość szybko się wyładowuje podczas używania internetu. Mróz, a także wysokie temperatury również zakłócają pracę baterii. Najczęściej jednak te problemy, o ile telefon jest nowy, ujawniają się dopiero po 4 latach. Warto jednak pamiętać, że wymiana baterii w tym modelu jest stosunkowo tania. Koszt takiej naprawy wynosi około 119 zł

Kolejną typowa usterką, która jest rozbicie szybki, rozbita szybka ( „dotykowy” ekran smartfona) niesie ze sobą, wymianę całego wyświetlacza. Jak powszechnie wiadomo, w życiu może wydarzyć się wszystko, a sam telefon może upaść i się rozbić, lub zwyczajnie wyświetlacz może przestać działać. Jego wymiana jest nieco droższa od wymiany baterii, ponieważ koszt takiej naprawy może wynosić od 190 zł do około 400 zł, w zależności od tego, jaki zamiennik w postaci wyświetlacza wybierze klient.

W naszym serwisie w Krakowie wymieniamy rozbite szybki w iPhone’ie 6s na sprawne wyświetlacze klasy econo jak i premium/HQ w niecałe 20 minut!

Zapraszamy do Prestige GSM.

Oto kilka fotek z wymiany szybki/ wyświatlacza w Iphonie 6S

Iphone 6S - zbita szybka - krakow Prestige GSM
Rozbita Szybka w Iphonie 6S
wymiana wyświetlacza iphone 6s w serwisie Prestige GSM - Kraków
Wymiana wyświetlacza wykonywana na poczekaniu w Krakowie w Prestige GSM. Na fotce widać równięz zamiennik baterii Iphone 6S