W czasie zorganizowanego w ubiegły wtorek eventu firma Apple pochwaliła się szklano-ceramicznym przednim wyświetlaczem swoich nowych produktów – iPhone’a 12 Mini, iPhone’a 12 Pro oraz iPhone’a 12 Pro Max.

Podczas swojego wtorkowego eventu Apple odkryło karty i pokazało swój opracowany od podstaw, zdolny do obsługi 5G smartfon iPhone 12, razem z jego odpowiednikiem w postaci wersji Mini, ale i jego modelami serii „Pro”. Firma podkreśliła przy tym „ceramiczną tarczę” chroniącą każdy z jej gadżetów. Właściwie rzecz ujmując stanowi ona odpowiedź koncernu na Gorilla Glass Victus, używane przez firmę Samsung.

Twardszy niż jakiekolwiek szkło do smartfona?

Zgodnie z tym, co powiedziało Apple ekran szklano-ceramiczny jest „twardszy niż jakiekolwiek inne szkło na smartfona” i „czyni iPhone’a bardziej wytrzymałym niż kiedykolwiek wcześniej”, z nawet czterokrotnie większą odpornością na upadki. Prościej rzecz ujmując, rzadziej będzie pękał, jeśli (i wtedy, gdy) go upuścimy.

Zastosowany w wyżej przez nas wspomnianych urządzeniach materiał szklano-ceramiczny powstał w firmie Corning, która w całym tego procesie ściśle współpracowała z Apple. Sam w sobie składa się z nanokryształów ceramicznych osadzonych na szklanej matrycy. Jak Corning poinformowało amerykański portal CNET, jest on też niezwykle przezroczysty. Twarda powłoka tworzona przez kryształy sprawia z kolei, że wykazuje mniejsze prawdopodobieństwo związane z jego stłuczeniem się.

W oświadczeniu wysłanym wyżej wspomnianemu magazynowi internetowemu przez firmę Corning, dowiadujemy się, że „[jej] nowy materiał jest pierwszym na świecie w pełni przezroczystym i pozbawionym kolorytów materiałem szklano-ceramicznym, który dostarcza osiągów i wrażeń optycznych czyniących go idealnym do pracy jako pokrycie nowoczesnych smartfonów”. Firma wspomniała też, że „idealny materiał na osłonę smartfone’a powinien być wysoce przezroczysty, niepodatny na wszelkiego rodzaju usterki oraz zachowujący swoją pierwotną formę w taki sposób, że nie zostanie uszkodzony, gdy tylko podda się go bardzo często prowadzącym do tego uszkodzenia działaniom”. „Wymyśliliśmy nieznany jeszcze światu materiał – szkło ceramiczne, które łączy w sobie najlepsze cechy zarówno ceramiki, jak i szkła by doskonale sprawdzać się w towarzystwie smartfonów.”

Nowy IPhone 12 debiutuje już wkrótce w tym najmniejszy Mini

iPhone 12 ma zadebiutować na półkach sklepowych pod koniec tego roku. Wcześniej będzie można dokonywać zamówień przedpremierowych, które  wystartować mają już niebawem, zależnie od wybranej przez as jego wersji. Najmniejszy z nowych iPhone’ów, a zatem iPhone 12 Mini trafi do przedsprzedaży 6 listopada tego roku. Jego najuboższa w pamięć wersja, która zaoferuje nam dostęp do 64 gigabajtów powierzchni na dysku wewnętrznym tego smartfona ma kosztować 3599 złotych. Nieco większe wersje można kupić również odpowiednio drożej – opcję 128-gigabajtową jest się w stanie zamówić po 3549 złotych, natomiast tę największą, 256-gigabajtową – po 4349 złotych. Najmniejszego iPhone’a na rynku Apple udostępni opcji pełnej okazałości dopiero 6 listopada tego roku. 

Opcją dla średnio wymagających jest „środkowy” iPhone 12, a zatem ten najbardziej popularny (co nie dziwi patrząc na sposób, w jaki jest on reklamowany). Ten iPhone jest nieco droższy od wcześniejszego. Za nabycie go będziemy musieli zapłacić kolejno 4199 złotych za jego wersję z pamięcią wewnętrzną 64 GB, 4449 złotych za wersję 128-gigową oraz 4949 złotych za wersję największą, bo 256-gigową. Debiut nowego, standardowego iPhone’a ma mieć miejsce w Polsce, w okolicach Warszawy.

Decydując się na model z wyższej półki klasowej i cenowej, do wyboru mamy iPhone’a 12 Pro, którego ceny rozpoczynają się od 5199 złotych (na wersję ze 128 GB pamięci), idąc przez cenę 5699 złotych (za wersję z pamięcią wewnętrzną równą 256 GB), na kwocie wynoszącej 6699 złotych (za wersję 512-gigową) kończąc. Zamówienia przedpremierowe na tę wersję smartfone’a będziemy mogli składać już 16 października. Telefon ten jest nietypowy, ale i bardzo atrakcyjny – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i tego, jak sprawnie jest w stanie działać przez wiele lat. 

To jednak nie wszystko. Wraz z wszystkimi wyżej wspomnianymi modelami na rynek trafi również ten najmocniejszy – iPhone 12 Pro Max. Jego widełki cenowe rozpoczynają się od kwoty 5699 złotych (za wersję 128 GB), idą przez 6199 złotych (wersja 256 GB), a wieńczą się na kwocie 7199 złotych za wersję 512-gogabajtową. Przedsprzedaż tego modelu telefonu Apple’a ma się rozpocząć 6 listopada tego roku – warto się na nią zapisać już dziś, aby być na bieżąco informowanym na temat jej ewentualnych zmian, ale też innych istotnych dla nas informacji ściśle z nim związanych,

Z niecierpliwościa czekamy na pierwsze testy wytrzymałośći.

W razie zbitej szybki w iPhonie zapraszamy do nas!