Wymiana szybki lub digitizera osobno

Warto wyjaśnić jeszcze dlaczego w niektórych telefonach można wymienić samą szybkę czy digitizer,  a w niektórych jest to niemożliwe.
Otóż wszystko uzależnione jest od fabrycznego wykonania telefonu przez producenta, tzw front składa się z 3 „warstw”:

– szybka
– digitizer
– wyświetlacz

Istnieją bowiem 3 metody konstrukcji:

1. Szybka jest fabrycznie połączona z digitizerem (taki komplet potocznie nazywa się ekranem dotykowym) a wyświetlacz jest oddzielnym elementem tak np jest w telefonie Samsung Galaxy Grand Prime G530.
Możemy więc tu wymienić oddzielnie ekran dotykowy oddzielnie wyświetlacz w zależności od tego co jest zepsute. Digitizer wymieniamy gdy popękana jest szybka lub telefon nie reaguje na dotyk, wyświelacz jeśli szybka
jest cała ale obraz się nie wyświetla

2. Szybka jest przyklejona na wyświetlacz który jest fabrycznie połączony z digitizerem. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w Samsung Galaxy S4. Jeśli stłucze się nam sama szybka (ekran wyświetla obraz telefon reaguje na dotyk) możemy wymienić samą szybkę.

3. Wszystkie 3 elementy stanowią fabryczną całość (teoretycznie jest to przypadek podobny do pierwszego ale wyświetlacz jest na całej powierzchni sklejony z ekranem dotykowym). W tym wypadku teoretycznie można było by rozdzielić te elementy i wymienić sam ekran dotykowy ale producent nie produkje takich części osobno. Nie ma więc dostępu do orginałów. Montowanie chińskich ekranów dotykowych do tego typu telefonów kończy się na ogół tym że telefon nie działa poprawnie, źle reaguje na dotyk, ciężko napisać SMSa, pojawiają się odbarwienia na wyświetlaczu dlatego nie świadczymy tego typu usług. Nie chcemy abyś był niezadowolony z naprawy! Tak skonstruowany jest na przykład front telefonu Nokia Lumia 930…

serwis telefonu nokia lumia nie jest łatwy. Posiadamy oryginalny wyswietlacz LCD