Czy wiesz jakim usterkom najczęściej ulegają telefony marki HTC? Przedstawiamy stresczenie specjalnego raportu, w którym prezentujemy najbardziej popularne awarie. Badanie oparte zostało o model HTC ONE (M8), z którym nasz serwis telefonów w Krakowie ma najczęściej do czynienia. [ Tutaj cennik ]

Bateria, aparat i porty

Niemal 25% usterek w HTC dotyczy baterii. Klienci trafiają do nas z akumulatorami, które trzymają bardzo krótko lub w ogóle przestały się ładować. Najczęściej kończy się wymianą baterii. Na drugim miejscu odnotowaliśmy uszkodzenia aparatu fotograficznego (15% przypadków), który na skutek upadku lub zarysowania nie spełnia swojej roli należycie. Wymiana tego elementu rozwiązuje problem.

Pierwszą trójkę najczęstszych usterek zamykają uszkodzenia portów (10%). Nierzadko dochodzi do odkształcenia gniazda ładowania na skutek stosowania ładowarek niskiej jakości. W wyniku niewłaściwego użytkowania zdarzają się również przypadki wyłamania portu słuchawkowego.

Serwis i naprawy HTC One M8 w PrestigeGSM

Wyświetlacz

Jak w większości nowoczesnych telefonów, tak i w przypadku HTC dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza. Połowa awarii dotyczy nieprawidłowego działania sensorów (9%), przez do aparat niewłaściwie lub wcale nie reaguje na dotyk. Druga połowa to uszkodzenia mechaniczne (9%), jak stłuczenie szybki czy złamanie wyświetlacza. Naprawa wyświetlacza w HTC ONE (M8) polega na wymianie uszkodzonego elementu.

Pozostałe usterki, to głównie uszkodzenie slotu kart SIM, nieprawidłowe działanie mikrofonu i awaria telefonu na skutek zalania.

Te oraz inne naprawy telefonów HTC wykonujemy ekspresowo w naszym salonie w Krakowie. Zapraszamy.

Kompletny raport problemów z HTC M8 jest dostępny w języku angielskim: https://www.phonerepaircompare.co.uk