Galaxy S7 i S7 Edge mają stopień ochrony IP68 co oznacza, że mogą one pozostawać zanurzone do głębokości 1 metra przez 30 minut. Wodoodporność powróciła do tych modeli gdy usunięto je z S6, a wprowadzonej przez S5. Choć nikt nie kwestionuje ogólnej skuteczności hydroizolacji w modelu S7 , to jednak niektórzy użytkownicy skarżyli się na zniekształcenia dźwięku po tym jak smarfton przeszedł “próbę wody”.

Samsung Galaxy S7 w wodzie. Serwis telefonów w PrestigeGSM Kraków również zamoczonych telefonów

S7 posiada gumową uszczelkę wokół portu ładowania oraz gniazda słuchawkowego, aby zatrzymać  wdzierającą się wodę. Aby zapobiec przedostawaniu się wody przez otwory głośnikowe, Samsung dodał specjalny ekran foliowy w tyle otworów, który zatrzymuje wodę ale mimo to nadal pozwala wydostawać się falom dźwiękowym z wnętrza telefonu.

Taka konstrukcja oznacza, że nie potrzeba żadnych dodatkowych klapek zabezpieczających otwory i porty w telefonie, ale to nie znaczy, że kropelki wody mogą połączyć się w ich wnętrzach i pozostać na ekranie foliiowym, a  zwłaszcza w otworach głośnikowych, powodując zakłócenia dźwięku.

Spróbuj poczekać godzinę lub dwie, aż telefon sam wyschnie. Można go wytrzeć ręcznikiem lub chusteczką, ale nie próbuj używać suszarki ponieważ intensywne ciepło może spowodować uszkodzenie komponentów. Dobrze jest przynieść taki aparat do nas gdy problem będzie się utrzymywał lub wolisz sam nie majsterkować przy skomplikowanym urzadzeniu. W PrestigeGSM naprawiamy smarftony po bliskich kontaktach z wodą.

Zapraszamy.

Artykuł zainspirowany problemami z Samsung Galaxy S7 opisanymi przez TrustedReviews, ktory gromadzi autentyczne opinie i doświadcenia użytkowników smartfonów.