Zacznijmy od tego, co najczęściej się psuje w nowych modelach Samsunga?

Telefony tej marki, szczególnie Samsung Galaxy S6 Edge, ale również pozostałe modele z tej serii, mają bardzo wytrzymałą konstrukcję. Wyjątkowo gruba i solidna ramka zapewnia maksymalną ochronę płyty głównej – praktycznie nie zdarzają się uszkodzenia tego elementu. Ofiarą grawitacji pada niestety wyświetlacz i to właśnie najczęściej naprawiamy w naszym serwisie. Mieliśmy nawet jeden przypadek Samsunga S6 rozjechanego przez autobus, był całkowicie popękany. Wymieniliśmy w nim wyświetlacz, ramkę i tylną klapkę – działał jak nowy.
Druga w kolejności, choć zdecydowanie rzadsza usterka to uszkodzona płytka, na której znajdują się gniazda: ładowania, słuchawkowe oraz mikrofon. Uszkodzenia spowodowane są najczęściej stosowaniem chińskich ładowarek, bądź w wyniku wyłamania wejścia „jack”.

Wymiana szybki i wyświetlacza w modelach Samsung | Serwis telefonów Kraków Prestige GSM

Ile trwa i jak wygląda wymiana szybki w Samsungach serii S6 i S7?

We flagowych modelach Samsunga – S6, S6 edge, S7, S7 edge – nie ma możliwości skutecznej wymiany samej szybki. Tu konieczny jest demontaż całego modułu – tylko taka operacja zapewni prawidłowe działanie telefonu. Jest to stosunkowo proste, choć trzeba posiadać odpowiednie narzędzia, umiejętności i … wiedzę. Wymianę wyświetlacza w Samsungach serii S6/S7 rozpoczynamy od podgrzania telefonu, co umożliwi odklejenie tylnej części obudowy. Następnie rozkręcamy pozostałe elementy, wyciągamy moduł, przekładamy głośniki, wibracje itp. W przypadku S6 wyklejamy wyświetlacz z metalowego korpusu. Na koniec składamy wszystkie elementy w całość, montując nowe uszczelki i taśmy klejące. Warto o tym pamiętać, gdyż użycie starych elementów może być przyczyną nieprawidłowego działania i nieszczelności smartfonu. Są dosyć kosztowne, ale zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Cała operacja zajmuje u nas około pół godziny.

Czy wymiana szybki może powodować utratę gwarancji?

rozbity wyświetlach SAmsung Galaxy s6

W Prestige GSM dbamy o przestrzeganie zaleceń producenta. W wersji „outframe” możemy wymienić sam wyświetlacz, jednak Samsung S6 edge oraz S7 edge wymagają montażu nowej szybki wraz z ramką. W przypadku niektórych modeli, jak S7, zaopatrujemy się w tzw. „rework kit”, czyli komplet taśm i uszczelek. Dzięki temu zachowana zostaje szczelność telefonu, nie tracimy również gwarancji. Mieliśmy niedawno w serwisie S7 sklejony na taśmę dwustronną 3M. Nie ujmując niczego taśmie, zupełnie nie nadaje się do takich napraw. Telefon utracił wodoszczelność, a klient gwarancję i 900 zł zapłacone za niedbale wykonaną naprawę. Nie udało się go już uratować.
Często pękają szybki w telefonach? W jakich najczęściej?
Miesięcznie wymieniamy około 350 sztuk, z czego Samsungi stanowią 40%. Tak dużo smartfonów południowo-koreańskiego producenta to bardziej kwestia popularności, niż słabości wypuszczanych modeli. Wyświetlacz to najczulszy element nowoczesnych telefonów, bez względu na markę.

Jaka jest najczęstsza przyczyna uszkodzenia wyświetlacza i jak się przed tym uchronić?

Cóż… grawitacja. Z mniej oczywistych przyczyn – alkohol. Najwięcej klientów zgłasza się do nas w poniedziałki. Zauważyliśmy, że w weekendy grawitacja oddziałuje zdecydowanie mocniej i telefony częściej spadają na ziemię. Szybki nie wytrzymują tak dużej siły ciążenia i ulegają jej bez walki.
Na imprezę lepiejzabrać stary aparat lub zaopatrzyć się w szkło hartowane na ekran. Dobrze sprawdzają się również tzw. portfelowe pokrowce ochronne.

Wymiana szybki w modelach Samsung Galaxcy S6 Edge S7 Edge to dome serwisów PrestigeGSM Kraków