Na rynku jest cała masa zamienników wyświetlaczy do Huawei których cena wydaje się kusząca, jakość całkiem zadowalająca.
Jednak jest jedna dość istotna różnica o której mało kto wspomina, wyświetlacz zamiennik może występować w dwóch wersjach z tzw ramką lub tzw wklejka. Najtańsze są wklejki (po lewej, na poniższym zdjęciu) :

Wymiana wyświetlacza w Huawei P8 lite zamiennik

Wklejamy je na taśmie dwustronnej w starą ramkę wyświetlacza – moim zdaniem rozwiązanie najgorsze, ponieważ mogą pojawić się przebarwienia, wyświetlacz może się odklejać i zdecydowanie jest najbardziej narażony na rozbicia.

Wersja chińska z ramką (powyższe zdjęcie: po prawej stronie) – ma już fabrycznie wklejony wyświetlacz do ramki i jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze nie jesteśmy narażeni na to że wyświetlacz będzie nam „wychodził” z ramki. Natomiast pojawia się tu inny problem trzeba przełożyć z telefonu „pacjenta” następujące elementy, głośnik, wibracja, czujnik zbliżeniowy oraz przede wszystkim bateria !

Bateria w większości modeli Huawei jest bardzo ale to bardzo mocno przyklejona do ramki, jej wyciąganie wiąże się często z jej uszkodzeniem a w najlepszym wypadku pogorszeniem jej właściwości (podgrzewając ją aby puścił klej zawsze się odkształca) – o tym też mało kto wspomina i zawsze potem jest teza „wymiana wyświetlacza nie ma nic wspólnego z tym że bateria trzyma gorzej” – w wypadku Huawei niestety wymiana ma na to wpływ !!. Tu właśnie pojawia się największa zaleta oryginalnego modułu

Oryginalny moduł wyświetlacza do Huawei P8  ma w komplecie nową baterię !!

Wymiana na oryginalny wyświetlacz Huawei P8 Lite jest opłacalna. Prestige GSM serwis telefonów Kraków.

Tak właśnie o swoich klientów dba serwis Huawei że przy wymianie wyświetlacza klient dostaje przy okazji nową baterię. Nowy jest także głośnik, wibracja i czujnik zbliżeniowy.

Różnica w cenie między wariantami przedstawionymi kształtuje się następująco (na dzień 7.12.2016)

wklejka – 199zł
zamiennik z ramką – 219zł
ORYGINAŁ – 299zł

Decyzję podejmują klienci ale zdecydowanie polecam zamontować ORYGINAŁ 🙂

Przedstawiony przykład opisałem na podstawie Huawei P8 Lite ale analogiczna sytuacja jest w większości modeli P8, P9, P9 Lite, Honor 7 itd itp.