Pęknięta szybka w Huawei P9

Wymiana szybki i wyświetlacza w Huawei P9 polegać może jedynie na wymianie samego digitizera, ale w wielu przypadkach niestety do wymiany jest o wiele więcej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się być serwis Huawei. Wiele osób decyduje się wprawdzie, chcąc nieco oszczędzić, na samodzielną wymianę wyświetlacza, jednak nie jest to łatwe. Często próba wymiany wyświetlacza w warunkach domowych kończy się całkowitym zniszczeniem urządzenia. Lepiej więc zlecić to profesjonalistom, którzy z podobnymi przypadkami mają do czynienia w zasadzie codziennie. W naszym serwisie niemal codziennie trafia kilku pacjentów marki Huawei P8 i P9. Wkrótce opiszemy jak sprawa wygląda z nowym modelem P10

Pęknięta szybka i uszkodzony wyświetlacz w Huwaei P9
Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Warto przede wszystkim uświadomić sobie, że w nowoczesnych modelach smartfonów ekran składa się aż z trzech warstw – zewnętrznej szyby, digitizera (ekranu dotykowego) oraz wyświetlacza np. LCD. Określenie pęknięta szyba nie zawsze więc oznaczać musi to samo. W momencie kiedy ekran dalej reaguje na dotyk, to najczęściej można wymienić samą szybkę. W niektórych przypadkach jest ona jednak fabrycznie połączona z digitizerem. Wówczas konieczna może być wymiana całości. Wymiana kompletu jest niezbędna również w sytuacji, kiedy ekran na nasz dotyk w ogóle nie reaguje. Poza tym kiedy na ekranie nic się nie wyświetla, to konieczna jest też wymiana wyświetlacza.

Wymiana szybki w smartfonie

Okazuje się więc, że w tym przypadku kluczem do sukcesu jest prawidłowo postawiona diagnoza problemu. Od tego zależy finalnie stopień skomplikowania wymiany szyby oraz całościowy koszt naprawy. Niestety w wielu modelach koszty wymiany bywają dość drogie, bo producenci coraz częściej decydują się na stosowanie jednolitych paneli łączących w sobie ekran dotykowy i wyświetlacz. Jednak mimo to naprawa się opłaca – pamiętajcie też, że warto poważnie zastanowić się nad wymianą na częsci oryginalne niż zamienniki – tutaj obszerniejszy post o wymianie wyświetlaczy w Huawei P8 zamienniki vs oryginały.