Podobnie jak wiele innych urządzeń mobilnych, smartfony są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dotyczy to przede wszystkim ekranu, który może w bardzo łatwy sposób ulec rozbiciu.

Uszkodzenia smartfonów

Nawet smartfony uzbrojone w szkło hartowane oraz mocarne etui narażone są na przypadkowe uszkodzenia. W wyniku upadku na twarde nawierzchnie, ryzyko rozbicia wyświetlacza jest bardzo wysokie.  Usterki mogą dotyczyć nie tylko samej obudowy, ale również różnych bardzo delikatnych podzespołów. Najbardziej popularną jest usługa  kompletnej wymiany wyświetlacza. Na szczęście procedura wymiany ekranu należy do standardowych usług wykonywanych przez każdy profesjonalny serwis telefonów.

Wymiana ekranu z ramką

Oprócz ekranu, w wyniku uderzenia telefonu o twardą powierzchnię bardzo często zmianom struktury ulega także część otaczającej go ramki. Wówczas wymiana szybki w smartfonie może się okazać niewystarczająca. Zazwyczaj urządzenie jest w stanie prawidłowo funkcjonować w takiej sytuacji, jednak wgniecenie na obudowie obniża jego walory estetyczne oraz użytkowe. Serwis telefonów jest w stanie dokonać wymiany wyświetlaczy razem z ramką w zaledwie 15-20 minut, np. w przypadku Huawei P9. Oprócz tego zrealizowana może zostać standardowa wymiana dotyku / digitizera oraz wielu innych wymagających tego komponentów.

Tutaj szczegółowy cennik napraw telefonów wraz z cenami wymiany wyświetlaczy poszczególnych modeli.

Typowe usterki w smartfonach

Rozbite wyświetlacze to nie jedyne uszkodzenia, z jakimi zmagają się właściciele smartfonów. Ze względu na konieczność praktycznie codziennego podłączania urządzenia do ładowarki, gniazdo ładowania jest elementem szczególnie narażonym na usterki. Dotyczy to również wszystkich pozostałych portów, np. mirco USB czy gniazda słuchawkowego. Również w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest serwis telefonów, taki jak Prestige GSM. Doskonale przygotowani profesjonaliści są w stanie wymienić także zużytą wbudowaną baterię, rozbitą szybkę aparatu fotograficznego czy niedziałające głośniki i mikrofony.

Photo Credit: Fotografia rozbitego  iphone’a 7 plus pochodzi z fajnego wpisu o tym, że (podobno) wymiana wyświetlacza w Iphonie 7 plus jest opłacalna.   https://prestigegsm.pl/ceny-napraw-telefonow/ W Prestige GSM Wymiana wyświetlacza (wyświetlacz, digitizer, szybka)  to tylko 649zł