Każda bateria w telefonie posiada ograniczoną ilość cykli ładowanie-rozładowanie.Akumlatory w telefonach komórkowych są poddawane częstemu ładowaniu, przez co szybko się eksploatują. Bywa, że jest to wynik wad produkcyjnych. Czasem przyczynia się do tego sam użytkownik. Najczęściej jednak baterie puchną od zbyt intensywnego użytkowania reagując niekorzystnie na przeładowanie. Reakcja, która wtedy zachodzi, wytwarza ciepło, które z kolei ogrzewa gazy wewnątrz akumulatora, powodując ich rozszerzenie. Bateria wybrzusza się, sprawiając wrażenie jakby była opuchnięta. Jeśli zatem twoja bateria rozładowywuje się szybciej niż dotychczas lub wymaga częstszego ładowania, przyjżyj się jej uważnie. Jeżeli  jest, spuchnięta czy odkształcona  oznacza to, że nadaje się już tylko do wymiany. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku telefonów fabrycznie sklejonych, takich jak: Sony Xperia Z1, Z2 i Z3, Sony Xperia Z1 compact i Z3 compact, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Iphone 5, 5s, czy Iphone 6.

Wymiana baterii w telefonach jak iphone, sony xperia - fabrycznie sklejonych. Naprawa telefonów tylko z Prestige GSM Kraków

Bateria, w wymienionych smartfonach, ukryta jest wewnątrz urządzenia. Dlatego jeśli podejrzewasz, że mogła się zużyć, jak najszybciej przynieś swój smartfon do naszego serwisu w Krakowie przy Krakowkiej 4 lub zamów kuriera przez ta stronę. Wymienimy twoją baterię na nową, a przede wszystkim oryginalną część, ponieważ zamienniki mogę puchnąć już po kilku tygodniach użytkowania.

Warto również pamiętać, że spuchnięta bateria może uszkodzić obudowę, płytę główną czy wyświetlacz. To z kolei może spowodować utratę danych i znacznie podwyższa koszty naprawy. Dlatego nie zwlekaj, przynieś swój telefon, a my gwarantujemy, że naprawimy go szybko, niedrogo i porządnie.

Ponadto, podczas wymiany baterii w urządzeniach wodoodpornych, montujemy oryginalne uszczelki producenta więc wymiana nie wpłynie na wodoszczelność smartofna.