Samsungowi udało się sprzedać 48 milionów egzemplarzy Galaxy S7 na całym Świecie. Tym, co czyni ten model wyjątkowym jest charakterystyczny zakrzywiony wyświetlacz. Jak się okazuje, nie wszystkim użytkownikom przypadł on jednak do gustu.

Krzywizna ekranu

S7 Edge dzięki swojemu designowi niewątpliwie przyciąga wzrok i jest obecnie jednym z najładniejszych telefonów na rynku.

Samsung Galaxy S7 edge cześto był serwisowany w Prestige GSM

Dzięki zakrzywionemu ekranowi mamy dostęp do dodatkowego menu, uruchamianego właśnie na krawędziach. Jednak rozwiązanie to ma swoje wady. Użytkownicy twierdzą, że trzymając telefon w ręce niechcący dotykają krzywizn i włączają zbędne aplikacje. Ponieważ tył telefonu jest również lekko zaokrąglony, nie da się go pewnie chwycić w dłoń i można łatwo upuścić. Jeśli poskutkuje to rozbitym wyświetlaczem, musimy przygotować się na spory koszt. Niestandardowa szybka jest elementem całego modułu: ekran+wyświetlach+digitizer są scalone, co przekłada się na naprawę smartfona ,za którą zapłacimy od 800 – 1200zł. Kosztowna wymiana wyświetlaczy w Samsungach Galaxy S7 i S6 edge została już opisana w naszym poradniku na PrestigeGSM.pl

 Parametry techniczne i kamera w Samsungu S7

Poza oryginalnym wyświetlaczem, który się kocha lub nienawidzi, Samsung Galaxy S7 Edge to naprawdę solidny telefon. Przede wszystkim na pochwałę zasługuje mocna bateria, która posiada funkcję szybkiego ładowania (ok. 1,5h z zupełnie rozładowanej baterii). Telefon jest wodoodporny do 1,5m, więc nieplanowane wodowania nie są mu straszne. Na szczególną uwagę zasługuje aparat kręcący filmy w 4K będący obecnie najlepszym tego typu urządzeniem na rynku (wg. Testów DxOMark). Zdecydowanym plusem tego modelu jest również mocny procesor ( w Europie Exynos, w USA SnapDragon) , który doskonale radzi sobie z wieloma włączonymi aplikacjami pracujacymi w tle. Bardzo wydajnie obrabia grafiki, a nawet filmy video. Kolejną zaletą jest szybko działający czytnik linii papilarnych, umieszczony w przycisku Home.

Na szczególną uwagę zasługuje aparat kręcący filmy w 4K będący obecnie najlepszym tego typu urządzeniem na rynku (wg. Testów DxOMark). Zdjęcia robione w zaciemnionych pomieszczeniach są rewelacyjne – aparat Dual Pixel z matrycą 12 Mpix i przysłoną f/1.7 świetnie łapie światło. Model ten posiada również jeden z najszybszych autofocusów na rynku.  Zdjęcia z Samsunga Galaxy S7 Edge wygrywają z tymi od konkurencji pod względem dokładności, jakości, kontrastu i przede wszystkim ostrości. Ustępuję moze tylko iPhonowi – tutaj ciekawe i miarodajne porównanie zdjęć wykonanych iPhonem 6s i Samsungiem Galaxy S7.

Podsumowując

Samsung Galaxy S7 Edge to bardzo dobry telefon, jeśli tylko przyzwyczaimy się do pracy z zakrzywionym ekranem. W kwestii wydajności jest zdecydowanie telefonem z górnej półki.