1. Dane mobilne – Wyłącz 4G

Czy którakolwiek z tych sytuacji dotyczy Ciebie?

Twój operator nie ma zasięgu 4G w Twojej okolicy? Poruszasz się między obszarami zasięgu 3G i 4G? Nie musisz używać 4G? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, wyłącz 4G na swoim urządzeniu. Gdy masz 4G i nie jesteś w obszarze z zasięgiem 4G, twój telefon zawsze pyta: „Czy tutaj jest zasięg 4G?”, A to ciągłe wyszukiwanie pochłania dużo energii baterii.

2. jeśli możesz, to całkowicie wyłącz komórkowe dane.
Jeśli naprawdę masz problemy z wytrzymałością baterii i jesteś w obszarze bez zasięgu, spróbuj całkowicie wyłączyć dane komórkowe. Nadal będziesz mógł otrzymywać SMS-y i wykonywać połączenia telefoniczne, a przy tym zaoszczędzisz dużo energii.

Rada: im gorszy zasięg, tym szybciej bateria się wyczerpuje. Dzieje się tak, ponieważ antena twojego telefonu musi działać znacznie intensywniej, aby spróbować znaleźć i utrzymać sygnał.

3. Nie używaj aplikacji Facebook! (Zamiast tego korzystaj z ze strony www).
Nie wszystkie aplikacje są sobie równe. Aplikacja Facebook na Androida jest jedną z najbardziej wymagających pod względem energii. Jedynym sposobem, aby zatrzymać sprawdzanie powiadomień na Facebooku i zmniejszyć zużycie baterii, jest wylogowanie się z aplikacji.

4. Zachowaj jasność ekranu na optymalnym poziomie.
Przyjrzyjmy się ustawieniu jasności w twoim urządzeniu. Im jaśniejszy wyświetlacz, tym szybciej bateria się rozładuje. Ustawienie suwaka Jasność na około połowę pełnego zakresu może zmniejszyć obciążenie oczu w warunkach słabego oświetlenia. Mam telefon ustawiony na Auto, funkcję, która automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza do poziomu otoczenia. Wykorzystuje czujnik światła otoczenia w telefonie, który określa jaką jasność ustawić.

5. GPS
Jeśli rzadko używasz telefonu do nawigacji, prawdopodobnie nie potrzebujesz włączonego sygnału GPS. Przejdź do Ustawienia -> Usługi lokalizacyjne i wyłącz GPS.

6. Bluetooth
Jeśli nie korzystasz z żadnych urządzeń Bluetooth, wyłącz Bluetooth, co pozwoli oszczędzać baterię.

7. Wi-Fi (jeśli go nie używasz).
Czy korzystasz z Wi-Fi w domu lub w biurze? Jeśli tak, najlepiej pozostawić Wi-Fi, jeśli nie, wyłącz Wi-Fi, aby zaoszczędzić trochę czasu działania baterii.

8. Zamknij nieużywane aplikacje.
Niektóre aplikacje mają specjalny dostęp do internetu i mogą wysyłać powiadomienia lub pracować w tle. Jest to jeden z powodów, dla którego bateria szybciej się rozładowuje. Zamierzam pokazać Ci dwa sposoby na zamknięcie aplikacji, ale zanim to zrobię, chciałbym Cię ostrzec przed pułapką, o której większość ludzi nie wie: po usunięciu aplikacji z ostatnio używanych, aplikacje nie są zamykane, więc nie rozwiązuje to żadnych problemów – po prostu usuwa je z listy ostatnio używanych.

Łatwy sposób na zamknięcie aplikacji.
Jest świetna aplikacja, która pozwala na szybkie i proste zamknięcie wszystkich aplikacji naraz. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz Task Killer Free ze sklepu Google Play. Po pobraniu aplikacji otwórz ją, wybierz aplikacje, które chcesz zamknąć (domyślnie wszystkie są zaznaczone), i kliknij „Kill selected apps”. To wszystko.  Nie usuwa twoich aplikacji – po prostu usuwa je z pamięci podręcznej.

„Oficjalny” sposób na zamknięcie aplikacji
Można znaleźć też zalecany przez producenta sposób na zamknięcie aplikacji w Ustawieniach na swoim urządzeniu. Jest to długi proces – zwłaszcza jeśli zamykasz więcej niż jedną aplikację. Chciałem jednak opisać tę metodę, ponieważ jest to jedyny sposób, który jest wbudowany w każde urządzenie. Przejdź do Ustawienia -> Aplikacje, wybierz aplikację, którą chcesz zamknąć, i kliknij Wymuś zatrzymanie. Gdy pojawi się ostrzeżenie przed możliwością niewłaściwego działania aplikacji, kliknij OK, ponieważ w większości przypadków zamknięcie aplikacji faktycznie rozwiązuje problemy i na pewno nic nie pogarsza. Powtórz ten proces dla tylu aplikacji, ile chcesz zamknąć.

Podsumowując
Nie ma sposobu, aby bateria działała w nieskończoność, ale gwarantuję, że jeśli wprowadzisz nawet niektóre z tych zmian, które zasugerowałem, zauważysz znaczne wydłużenie czasu działania baterii w tablecie lub telefonie z Androidem.

Koniecznie musimy dodać, że w razie potrzeby,  wymiana baterii w telefonach w Prestige GSM na nowe nie jest droga i załatwisz ja na poczekaniu.